Becslések szerint ezermilliárd(!) tengeri élőlény főtt halálra a Kanadát is sújtó hőség miatt
A vancouveri Kitsilano Beachen 50 fok feletti hőmérsékletet mértek a júniusi hőhullám alatt. A perzselő melegben kagylók, csigák pusztultak el.
A vancouveri Kitsilano Beachen 50 fok feletti hőmérsékletet mértek a júniusi hőhullám alatt. A perzselő melegben kagylók, csigák pusztultak el.
A partok közelében kigyulladt, majd elsüllyedt teherhajó nem csak a műanyag miatt jelent súlyos környezeti kockázatot. A roncson továbbra is számos mérgező anyag van, csak idő kérdése, mikor és mennyi kerül belőlük a vízbe. A kármentesítés komoly kihívás a szigetország számára.
Először demonstrálták a mélytengerek óriási mértékű és rendkívül különleges faji sokszínűségét és helyi különbözőségeit. A Kölni Egyetem Zoológiai Intézetének ökológusai az Atlanti- és a Csendes-óceán 20 mélytengeri medencéjét hasonlították össze.
Az Atlas néven futó felfedező projekt célja, hogy feltérképezze a vízi élővilág eddig ismeretlen részét. Az elmúlt években ez különösen jól sikerült.
Újabb felfedezés bizonyítja, hogy a sokak által szürkének és unalmasnak gondolt tengeri világ valójában rendkívül sokszínű és tele van különös élőlényekkel.
Valósággal rajzanak a cápák Dél-Kalifornia vizeiben, eddig 38 példányt sikerült beazonosítani.
Számos tengeri élőlényt olyan nemzetközi vizeken fognak ki, amelyek nem is tartoznak senki fennhatósága alá, így nehéz betartatni bármilyen halászatra vonatkozó szabályt. Emiatt számtalan veszélyeztetett faj is a tányérokra kerül.
A nagy sonkakagyló (Pinna nobilis) a Földközi-tenger legnagyobb kagylója. Kihalása miatt adtak hangot aggodalmuknak horvát tengerbiológusok egy Krk szigetén tartott szakmai fórumon.
Partra vetett hínár, algák, tengeri biohulladék és kagylóhéj: tudósok egy csoportja egy újfajta módszerrel tengeri hulladékból készítene értékes termékeket.
A narválok hangját rendkívül nehéz rögzíteni, mert a Jeges-tenger mélyén, igen zajos környezetben élnek. Most mégis sikerült.
Lenyűgöző mélytengeri korallkerteket fedeztek fel a kutatók a délnyugat-ausztráliai Bremer Marine Park víz alatti kanyonjaiban.
Újabb ritkán látható élőlényt sikerült megörökítenie a Nautilus felfedezőhajó kutatóinak, miután a tengerfenére merültek egy távirányítású robottal.
A Falkor nevű kutatóhajó csapata Costa Rica partjainál a tenger mélyére merülő, távirányítású robottal térképezte fel az élővilágot.
A Sea Sheperd nevű nonprofit szervezet nagyon erős képet tett közzé, hogy ezzel hívja fel a figyelmet a műanyagszennyezés súlyosságára.
Komoly fenyegetést jelentenek a halakra, korallokra és egyéb tengeri élőlényekre az egyre gyakoribbá váló tengeri hőhullámok – figyelmeztetnek kutatók egy új tanulmányban.
Az óceánokban is rekordmagas hőmérsékletet mértek a hőhullám hatására: San Diego partjainál a mérések 1916-os kezdete óta legmagasabb tengeri hőmérsékletét jegyezték fel a hónap elején. A San Diegó-i Scripps Piernél augusztus 9-én 26,3 Celsius-fokot mértek.
Ilyen korábban sehol sem volt még. Földön, vízen, levegőben érkeznek az első lakók.
Gigantikus méretű halgyíkok úsztak a történelem előtti tengerekben.
Eddig a világon csupán néhány alkalommal sikerült felvételt készíteni az óriáskalmár még élő példányáról, és a part közelében még soha. Most egy 105 kilós nőstény partra sodort tetemét találták meg Galíciában, mire jelentkezett egy ember, aki még agóniája közepette lefotózta az állatot.
A halászat mellékhatásai a tengerek élővilágát veszélyeztetik, mert a halak mellett sok más állatot, többek között tengeri emlősöket és madarakat is elpusztítanak a hálók és a horgok - derült ki egy átfogó nemzetközi kutatásból.